Jumeirah Beach Residence

Jumeirah Beach Residence

Jumeirah Beach Residence ya da kısaca JBR, Basra Körfezi’nin ve Dubai Marina’nın karşısına inşa edilmiş, 1,7 kilometre uzunluğunda ve 2 kilometrekare genişliğinde, su kenarında yer alan bir yaşam merkezi.

 

Dubai’deki yer isimleri genellikle çok uzun olduğu için Jumeirah Beach Residence da JBR olarak anılıyor. Sahile bitişik bu merkez, kum rengindeki kuleleriyle dikkat çekiyor. JBR’nin en önemli kısımlarından The Walk, yeni bir yemek, alışveriş ve sinema mekânı olan The Beach’in inşaatından önce misafirlere eşsiz bir deniz manzarası sunuyor. Misafirler, Arnavut kaldırımlı The Beach’te birçok kafe ve kendilerine dünyanın farklı mutfaklarından lezzetler tatma imkânı veren restoranlar bulabiliyor.

 

Arap Körfezi’ne bakan ve Dubai’deki en büyük deniz kenarı alanına inşa edilmiş olan JBR, misafirler tarafından hem yaşam alanı hem de otel olarak kullanılıyor. Ayrıca mekânda, lüks bir hayat tarzı oluşturmak için ticaret alanları ve eğlence tesisleri yer alıyor.

 

JBR’nin tasarımı, bir taraftan kendi benzersiz tarzını ve estetik duruşunu korurken, diğer taraftan da Akdeniz’in ve yerel mimarî unsurların bileşimini yansıtıyor.

JBR, anakaradan deniz ile ayrılmış Dubai Marina’nın tam merkezinde yer alıyor. Bu üst kalite mekân, Dubai Internet City, Dubai Media City, Emirates Golf Club gibi görkemli komşulardan ve sahil boyunca uzanan lüks otellerden sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunuyor. Downtown Dubai, JBR’ye yalnızca 15 – 20 dakika uzaklıkta yer alıyor. Özetle JBR, sahil resort yaşam tarzının sükûnetini ve kozmopolit şehir hayatının kusuruz bileşimi olarak öne çıkıyor.

Rixos Premium Dubai

 

Rixos Premium Dubai otel ve resort, Dubai’nin kalbindeki meşhur Jumeirah Beach Residence’ta (JBR) yer alıyor.  35 katlı yaşam tarzı oteli, dünyanın en büyük dönme dolabı Dubai Eye’a bakıyor ve The Walk, Dubai Marina Mall, Mall of the Emirates gibi meşhur alışveriş merkezlerine ve işlek Şeyh Zayed Yolu’na yakın bir konumda yer alıyor.

Rixos Premium Dubai’nin kulesinin ihtişamlı kristal tasarımı, JBR’nin genel panoramasını değiştiriyor. Kıyı çizgisine yakınlığıyla öne çıkan Rixos Premium Dubai, ziyaretçilerine özel bir plajın yanı sıra ayrıca birçok yemek yeri, son teknolojiyle donatılmış konferans alanları ve ziyafet yerleri de sunuyor. Dahası, misafirler Rodeo Drive, Via Rodeo ve Ocean Drive gibi mağazalarda lüks alışverişin keyfini çıkarabiliyor.

 

 

 

 

Yeni Rixos Premium Dubai otelinde 414 şık odanın yanı sıra, ayrıca özel bir plaj ve toplamda 9 restoran ve bar da bulunuyor. 24 Haziran’dan itibaren misafirler gün boyu açık restoranımız Turquoise’da otantik Türk yemeklerini tadabilecek, eşsiz günbatımı manzaralı Crystal Lounge’da en sevdikleri çay ve kahvelerin keyfini sürebilecek ya da havuza, plaja ve açık hava lounge tesislerine sahip Azure Beach’te dinlenebilecekler.

Otelin modern fitness merkezi RixGym zeminden tavana kadar Arap Körfezi’nin mavi manzaralarıyla süslenmişken, Natureland spa alanı da Türk Hamamı’nın misafirlerine esintilerini taşıyor.

 

wordpress theme jazzsurf

Tags:, ,

Copy © 2014 Shinetheme. All Rights Reserved