Ana sayfa Fethiye Otelleri Fethiye Gezilecek Yerler

Fethiye Gezilecek Yerler

245
0

Ülke turizminin en canlı olduğu bölge olan Akdeniz’de bulunan ve yerli ve yabancı fark etmeksizin çoğu turistin tatillerinde tercih ettiği bölgelerden biri olan Fethiye, sınırları içerisinde bulundurduğu küçük ama güzel beldelerle dikkat çekmekte. İşte Fethiye’ye gitmek isteyenlerin görmesi gereken bazı lokasyonlar:

Ölüdeniz: Fethiye sınırları içerisinde kalan bir mahalle olan Ölüdeniz, bölgenin en çok tercih edilen plajlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalına sahip olduğu belirlenen plajlar aynı zamanda ülkenin en temiz kıyılarından biri konumundadır. Bununla birlikte suyu da çok durgun olan Ölüdeniz, tüm bu özellikleri bakımından denize girmek isteyenlerin en çok tercih ettiği bölgeler arasında.

Saklıkent Milli Parkı: 1996 yılında açılan ve 1643 hektar alan üzerine kurulmuş olan park, ülkenin en büyük milli parklarından biridir. Yaklaşık 3 ay boyunca kayak merkezi olarak da kullanılabilen park, aynı zamanda piknik yapmak isteyenler için de elverişli durumdadır.  Pek çok değişik bitki türünün görülebileceği  park 1000 metrenin üzerinde bir yüksekliğe sahip olduğundan bu bölgelerde anıt ağaçlar da sıkça bulunmaktadır.

Tlos Antik Kenti: Fethiye sadece doğal alanlarıyla değil aynı zamanda tarihi bölgeleriyle de ünlü bir belde. Bunun en büyük kanıtı da Tlos Antik Kenti. Roma, Bizans ve Osmanlı kültürlerinin sıkça görüldüğü nadir bölgelerden biri olan Tlos, Antik Çağ’da Anadolu’da yaşamış olan Likyalılar’ın en eski yerleşim birimi olarak da bilinmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here