Ana sayfa Fethiye Otelleri Fethiye’ye Ulaşım Nasıl Olur?

Fethiye’ye Ulaşım Nasıl Olur?

211
0

Ege’nin incisi Muğla’nın en işlek duraklarından biri olan Fethiye, yurtiçi ve yurtdışından pek çok misafire ev sahipliği yapmakta. Özellikle yaz turizminde çok etkili olan ve sınırları içerisinde milli park, antik kent, kanyon ve plaj bulunduran ilçe, tüm bu özellikleriyle birlikte Türkiye’nin en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Fethiye’ye ulaşım sırasında en çok tercih edilen yollardan biri karayolu. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir ve daha pek çok şehirden kalkan çeşitli turizm şirketlerine ait otobüslerle kısa süre içerisinde Fethiye’ye ulaşmanız mümkün. Deniz ve havayoluna oranla daha ekonomik olan karayolu, Fethiye’ye ulaşımın en yaygın olduğu alan.

Fethiye’ye ulaşmak istiyorsanız seçebileceğiniz bir başka yol ise hava ulaşımı. Muğla’da bulunan Dalaman Havaalanı’na gelip, buradan şehir içi otobüslerle Fethiye’ye ulaşmak çoğu ziyaretçi tarafından tercih edilmekte. Zamandan tasarruf da sağlayan bu yol ile ulaşım sürenizi minimuma indirebilir, Fethiye’de daha çok zaman geçirebilirsiniz.

Fethiye’ye ulaşım sırasında tercih edilen bir diğer yol ise deniz yolu. Deniz yoluyla ulaşım çok yaygın olmasa da özellikle Ege Adaları, Rodos ve Kıbrıs ile Fethiye arasındaki ulaşımı sağlayan birtakım vapur hatları bulunmakla. Bununla birlikte Ege ve Akdeniz kıyılarına tekne turu düzenleyen acentalar aracılığıyla da bir liman şehri olan Muğla’ya gelmeniz ve buradan Fethiye’ye geçmeniz mümkün. Ayrıca birkaç günlük tatil paketine üye olarak burada acentanın düzenlediği turların bir parçası da olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here